Connect with us

ShowBiz

Bëri status për Bregovicin dhe mori si kundërpërgjigje ofenduese gishtin e mesit me ngjyrë, Adriana Matoshi nervozohet me ndjekësen

Ka tash e sa ditë që po vazhdon të përflitet ftesa që i është bërë këngëtarit boshnjak me identitet serb, Goran Bregovic, që të jetë pjesë e “Festës së Birrës” në Korçë.

Emra të shumta të muzikës kanë reaguar në lidhje me këtë çështje, shumë prej tyre kanë kërkuar edhe bojkot të festivalit.

Pas Vesa Lumës, Big Bastës, reperit Stresi, Besa Kokëdhimës e shumë të tjerëve, një reagim i radhës erdhi edhe nga aktorja e njohur kosovare, Adriana Matoshi.

Adriana e cila njëherësh është deputete e Kuvendit të Kosovës, ka publikuar në InstaStory shkrimin që njofton ardhjen e Bregovicit në Shqipëri, teksa në mbishkrimin e saj kishte një porosi për kolegët artistë.

“Artistë të Shqipërisë, sidomos ju që keni influencë të madhe, mos t’ju vijë keq që të bëni nga një storje! Asgjë nuk humbisni, veç çka na merrni zemrën më shumë”, ka shkruar Matoshi në InsatStory.

ShowBiz

Menaxheri i parë i Fifit, Xhuliani: Problemet e saja shëndetësore: Nuk janë skenare! Është personi që di të përballojë çdo luftë!

Ngjarjet e fundit në shtëpi kanë shtyrë Fifin që ditën e sotme të lërë shtëpinë e “Big Brother Vip”.
Situatat e krijuara në shtëpi kanë rënduar gjendjen emocionale të këngëtares duke lënë kështu përfundimisht shtëpinë dhe për tú marrë më shumë me shëndetin e saj.
Së fundmi ka qenë ish menaxheri i këngëtares, Xhulian Shabani, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale ka rrëfyer sfidat dhe vështirësitë që këngëtarja ka kaluar për të arritur këtu ku është sot.
Ai gjithashtu tregon se këngëtarja dhe më herët ka vuajtur nga problemet shëndetësore, duke hedhur poshtë kështu akuzat që i janë bërë për “shpërthimet”e saja si pjesë e një skenari.
Në fund të postimit të tij ai shkruan se Fifi do “fitojë do luftë”, pasi ajo mundet dhe gjithë njerëzit që e duan do i ketë gjithmonë afër.
“Fifi ishte personi që kishte mundësi të përballoj shumë luftra dhe ambicje njëkohësisht t’i fitoj. Problemet e saja shëndetësore, të përkohshme i njoh shumë mire, nuk janë as bllofe e as pjesë e skenarit. Ajo êshtë një vajz që udhëtoj nga Prishtina për në Shkup çdo ditë që krijoj atë që ndjente, ëndërronte. Me ndihmën tonë arriti që të dalë para publikut, thyem shumë barriera dhe emisioni tek Arian Çani, ku titulluam emisionin “Vaçe Zela e ardhme shqiptare” arriti të përfitoj zemrat e shumë shqiptarëve dhe produksioneve.
Edhe pse #JukeboxGroup ndaloi funksionuari për shkak trazirave politike në RVM, ne si produksion e propozuam që të vazhdoje karieren në produksion tjetër edhe pse ne luftën me vendin ku filluam karierat e humbëm Fifi luftën e vazhdoi nga Shqipëria. Fifi do ta fitoj çdo luftë sepse mundet dhe din! Neve do na ketë afër çdo herë që të duhet!”, shkruan ai.

Continue Reading

ShowBiz

Fifi largohet përfundimisht nga shtëpia e Big Brother

Fifi ka vendosur përfundimisht të dalë nga shtëpia e Big Brother VIP.
Ajo iu tha banorëve se kjo eksperiencë nuk po i bën mirë, dhe iu kërkoi ta ndihmojnë në përgatitjen e valixheve.
Banorët fillimisht nuk i besuan, por më pas të përlotur e përqafuan dhe i thanë fjalët më të mira.

Continue Reading

ShowBiz

Stresi shkon tek mjeku pas 34 vjetësh, çfarë i ndodhi?

Pas 34 vjetësh, reperi Stresi ka shkuar tek mjeku.

Këtë e ka bërë të ditur vet ai përmes një videoje të cilën e ka postuar në llogarinë e tij në Instagram, njofton Klankosova.tv.

Ai thotë se të gjitha analizat i dolën si të kishte lindur sot.

“Sot mbas 34 viteve Dhe per here te pare mora iniciativen te shkoj tek nji nder doktorrat me Te mire ne londer , @drkristopapa , beme te gjitha analizat e pergjithshme .Stop  Duhanit  Alkolit te tjerat i kemi si me lind sot”, ka shkruar reperi./Gazeta express/

Continue Reading

Recent Posts

Më të lexuarat

Shares